Toevoegen: NYaqian Road No128 Yaqian Town Xiaoshan Hangzhou Zhe Jiang China.
Tel: 0086-0571-82602080
Fax: 0086-0571-82758132
E-mail: [email protected]
Dat gat is geen productiefout. Het is een specificatieresultaat. Het gedrag van dekengaren wordt bepaald door een bundel onderling afhankelijke getallen, en het aantal filamenten is slechts het aantal dat het gemakkelijkst te voelen is. Dezelfde logica geldt voor de loft, de kleurdiepte, de pilling en hoe een deken er na dertig huishoudelijke wasbeurten uitziet.
Lees een algemene garenspecificatie en u leest een reeks afwegingen. Duw één parameter richting zachtheid en een andere richting pilling. In de onderstaande secties wordt besproken wat elke parameter doet, waar de praktische limieten liggen en welke waarden in een inkooporder thuishoren.
De zachtheid van een deken wordt voornamelijk bepaald door denier per filament, oftewel dpf. Bij een constant totaal van 300 denier vermindert de overgang van 96 filamenten bij 3,13 dpf naar 576 filamenten bij 0,52 dpf de buigstijfheid van elk afzonderlijk filament met ongeveer 97 procent.
Het mechanisme is geometrisch. De diameter van de filamenten schaalt met de vierkantswortel van dpf, en de kracht die nodig is om een filament te buigen schaalt met de vierde macht van die diameter, dus de buigstijfheid volgt de dpf in het kwadraat. Halveer de dpf en een filament buigt vier keer makkelijker; ga van 3,13 naar 0,52 dpf en de verandering bereikt een factor 36.
Fijnere filamenten hebben een groter oppervlak en fijnere luchtkanalen in dezelfde garendoorsnede. Daarom houdt een deken van 0,52 dpf meer stilstaande lucht per gram vast dan een deken van 3,13 dpf met hetzelfde gewicht. De wisselwerking is mechanisch: naarmate het dpf daalt, neemt de weerstand tegen buigmoeheid mee, en neemt het risico op pilling toe, tenzij de vasthoudendheid op 3,5 cN/dtex of hoger wordt gehouden.
Fabrikanten van dekengarens Productspecificaties Technische parameters Bekijk Product → Glans, dekking en kleurdiepte worden bepaald voordat een deken de eindstreep bereikt. Vier garenparameters bepalen hoe het eindproduct onder licht leest: de vorm van de dwarsdoorsnede, de glansinhoud, het verweven niveau en de verfroute.
| Specificatie | Typische opties | Effect op de afgewerkte deken |
|---|---|---|
| Doorsnede | Rond, drielobbig, hol | Ronde secties verstrooien licht en lezen mat; drielobbige secties geven meer licht terug en verhogen de glans; holle secties voegen volume toe bij een lager stofgewicht |
| Glanzend, titaniumdioxide | Helder nabij 0,03 procent, half dof nabij 0,3 procent, volledig dof nabij 2 procent | Het hogere glansmiddelgehalte verwijdert schittering en produceert het wolachtige, matte oppervlak dat vuil verbergt |
| Interlace | NIM bij bijna nul knooppunten per meter, SIM bij 40, HIM bij 60 of meer | Lage interliniëring opent de pool en kan er onregelmatig uitzien; hoge interlace trekt het garen strakker en vermindert de loft |
| Krimpcontractie | 3 tot 6 procent, gemeten volgens ASTM D4031 | Meer krimp zorgt voor dekking en een zachtere visuele textuur; overtollige krimp produceert een kiezeloppervlak |
| Kleur route | Pakketgeverfd of dope-geverfd, ook wel oplossingsgeverfd genoemd | In de massa geverfd garen houdt ISO 105-C06 graad 4 tot 5 vast tijdens het wassen en verwijdert kleurafwijkingen van partij tot partij |
Schaduwafwijking is de uiterlijke fout die het laatst verschijnt en het meeste kost. Een in de verpakking geverfde partij kan een halve graad verschuiven tussen de verfbatches, en de verschuiving wordt duidelijk wanneer twee dekens uit verschillende batches naast elkaar worden gelegd. In de oplossing geverfd garen draagt pigment in het polymeer, dus het kleurverschil tussen partijen blijft normaal gesproken binnen een Delta E van 1,0.
Glans is een verlichtingsbeslissing, geen kwaliteitsklasse. Een drielobbig helder garen dat is gespecificeerd voor een display onder warm licht van 3.000 K kan er synthetisch uitzien, terwijl hetzelfde garen als premium wordt gelezen onder koeler showroomlicht. Zorg ervoor dat de doorsnede overeenkomt met het licht waar de deken zal worden verkocht.
Leveranciers van polyester DTY-garens Productspecificaties Technische parameters Bekijk Product → Een dekengaren dat voldoet aan ISO2060 voor lineaire dichtheid, ISO 2062 voor trekeigenschappen en ASTM D4031 voor bulk, behoudt de poolhoogte, is bestand tegen pilling en behoudt zijn afmetingen door herhaaldelijk wassen. Alle drie zijn metingen in het garenstadium, zodat ze kunnen worden geverifieerd voordat een enkele deken wordt gebreid.
| Eigendom | Testmethode | Typisch doelwit voor dekengaren |
|---|---|---|
| Lineaire dichtheid | ISO 2060 | Binnen 2 procent van de nominale denier |
| Vasthoudendheid en verlenging | ISO 2062 of ASTM D2256 | 3,5 tot 4,2 cN/dtex, rek 20 tot 30 procent |
| Bulk en krimp | ASTM D4031 | Krimpcontractie between 3 and 6 percent |
| Krimp door kokend water | 30 minuten bij 95 tot 100 graden Celsius | Minder dan 4 procent, minder dan 2 procent voor krimparme kwaliteiten |
| Slijtage | ISO 12947-2 Martindale | Geen storing na 25.000 wrijven bij 12 kPa |
| Pillen | ASTM D4970 | Graad 4 of beter na 2.000 wrijven |
| Kleurechtheid bij wassen | ISO 105-C06 | Minimaal klasse 4, klasse 4 tot 5 bij in de massa geverfd |
| Formaldehydegehalte | Oeko-Tex Standaard 100 | 16 mg/kg voor babydekens van klasse I, 75 mg/kg voor klasse II |
Het conflict manifesteert zich zelden als een mislukking van de slijtage. Het komt tot uiting in de vorm van pilling, omdat fijne filamenten met een lage buigzaamheid naar het oppervlak migreren en pluisballen vormen lang voordat de pool doorslijt. Als u van 0,5 dpf naar 1,2 dpf gaat, wordt de pillingprestatie van Martindale doorgaans met een volledig cijfer verhoogd, terwijl dit een meetbare hoeveelheid aanvankelijke zachtheid kost.
Wanneer een deken een functionele claim op het etiket moet dragen, zoals antibacteriële bescherming voor gezondheidszorgtextiel of antistatisch gedrag voor beddengoed in droge klimaten, draagt het additief of mengsel de eigenschap en moet het DPF-assortiment opnieuw worden getest op pilling voordat de specificatie wordt bevroren.
Functionele garenfabrikanten Prestatie-integratie in de garenfase: functionele eigenschappen die in het garen zijn verwerkt – door middel van polymeermodificatie, vezeldoorsnedeontwerp of additieve toevoegingen. Bekijk Product → Bouw de specificatie achterstevoren op vanaf de voltooide deken. Bepaal eerst het gewicht van de stof en de dikte van de machine, en werk vervolgens door de filamentarchitectuur, krimp, krimp en kleur.
De meeste algemene kwaliteitsgeschillen zijn terug te voeren op parameters die nooit zijn opgeschreven en niet zozeer op defect garen. Lineaire dichtheid en kleur worden gewoonlijk gespecificeerd; olieopname, interliniëring, krimp en partijtolerantie zijn dat meestal niet.
Het oliepeil is het duidelijkste voorbeeld van een ontbrekend nummer. Garen geleverd met een afwerking van 0,4 procent loopt strak en genereert statische elektriciteit op een snelle breier, terwijl garen met een afwerking van 2,0 procent vettig aanvoelt en vlekken op bleke dekens kan veroorzaken. Een geschreven band van 0,8 tot 1,5 procent voorkomt beide storingen kosteloos.
Voordat u de cijfers vastlegt bij een nieuwe leverancier, moet u controleren hoe het garen is gesponnen, getextureerd en thermisch gefixeerd. Zhejiang Hengyuan Chemical Fiber Group Co., Ltd. zet zijn standpunt uiteen productie structuur en zijn onderzoeks- en ontwikkelingscentrum op dezelfde locatie, waar normaliter de texturerings- en thermohardingsparameters worden gecontroleerd.
Een specificatie van een dekengaren is alleen afdwingbaar als de testmethode wordt genoemd. Vasthoudendheid betekent niets zonder ISO 2062 of ASTM D2256, en krimp betekent niets zonder een bepaalde temperatuur en verblijftijd.
Tussen 0,5 en 1,0 dpf. Onder 0,9 dpf kwalificeert het filament als microvezel volgens de CIRFS-definitie, en de sterkte moet dan op 3,5 cN/dtex of hoger blijven om te blijven pillen bij ASTM D4970 klasse 4.
Nee. Boven ongeveer 576 filamenten bij 300 denier neemt de zachtheid toe, terwijl de spinkosten, de spanningsgevoeligheid en het pillingrisico blijven stijgen. Het praktische plafond voor de meeste dekenprogramma's ligt op 0,5 dpf.
Test drie productiepartijen tegen ISO 2060, ISO 2062 en ASTM D4031, brei vervolgens een monsterdeken van 1 kilogram en was deze vijf keer op 40 graden Celsius. Een poolhoogteverlies van meer dan 5 procent duidt meestal op een krimp- of krimpprobleem.
Ja, binnen een gedefinieerd venster: 1,0 tot 1,5 dpf, vasthoudendheid bij 3,8 cN/dtex of hoger, krimpcontractie van 3 tot 5 procent en krimp bij kokend water onder de 2 procent.
Populaire producten